Menu
Rozrywka / Życie

A house beyond your dreams.

house of windows forest cabin in woods

Zastanawiacie się czasem jak wyglądałby dom Waszych marzeń? Gdzie by się znajdował, z jakich materiałów byłby zbudowany, jak urządzilibyście wnętrze? Jestem pewna, że tak. A jednak większość z nas nawet w marzeniach nie wykracza poza tradycyjne schematy. I właśnie dlatego w dzisiejszym poście chciałam napisać o ludziach, którzy wyszli daleko poza ramy tradycyjnego domu. Ich pomysły i realizacja wydają się tak nieprawdopodobne, że ciężko uwierzyć, że te domy istnieją naprawdę.

 

Dom zrobiony z okien

Na pierwszą randkę artyści Nick Olson i Lilah Horwitz wybrali się na spacer po górach Zachodniej Virginii. W trakcie rozmowy przy pięknym zachodzie słońca zaczęli wyobrażać sobie dom, w którym co najmniej jedna ściana byłaby całkowicie złożona z okien i gdzie światło zachodzącego słońca docierałoby dłużej niż w przypadku normalnego okna. Choć niekoniecznie wydawało się to możliwe do spełnienia, rok później Nick i Lilah rzucili swoje prace, wsiedli samochód i ruszyli w road trip z misją zbierania po drodze okien. Zaczęli od Pennsylvanii, odwiedzali antykwariaty, wyprzedaże garażowe, aż kilka tygodni później dotarli do Zachodniej Virginii gotowi zająć się budową wymarzonego domu.

Obejrzyjcie poniższe video, żeby zapoznać się bliżej z tą historią.

house-made-of-windows-west-virginia-8 house-made-of-windows-west-virginia-1house-made-of-windows-west-virginia-2house-made-of-windows-west-virginia-5house-made-of-windows-west-virginia-6

house-made-of-windows-west-virginia-12

house-made-of-windows-west-virginia-10Images source

Dom na drzewie

O Fosterze Huntingtonie pisałam już wcześniej na blogu. Sledzę tego człowieka w sieci od kilku dobrych lat i chyba nikogo z internetowych postaci nie podziwiam tak bardzo. Foster od kilku lat wiedzie życie w mojej opinii bardzo bliskie ideałowi. W 2001 zostawił pracę w Nowym Jorku, kupił vana i w nim zamieszkał. Jedną z jego głównych misji było jeżdżenie po kraju i szukanie dobrych fal do surfowania. Czasami zamieniał swojego busa na samolot i ruszał w odległą podróż na inny kontynent. Foster jest świetnym fotografem i zarabia m.in. na realizowaniu foto projektów, niedawno wydał też książkę pod tytułem “Home is Where You Park it”. Zawiera zdjęcia vanów i camperów, a także historie ludzi siedzących za kółkiem, często o duszy włóczęgi podobnej do niego samego.

Po trzech latach bez stałego domu Foster zapragnął mieć własny kąt, już niekoniecznie na kółkach. Od dziecka marzył o domku na drzewie i biorąc pod uwagę jak dobrze szło mu realizowanie dotychczasowych marzeń, z tym nie mogło być inaczej. Z pomocą profesjonalistów, znajomych i rodziny wziął się za budowę domu na drzewie w lasach stanu Oregon. Lokalizacja nie jest odległa od Portland, zależało mu, żeby bez problemu mogli odwiedzać go znajomi. Chociaż nie ma pod domem oceanu i nie może zacząć dnia od porannej sesji surfingu, zamiast tego wybudował skatepark!
Budowa domu powinna zakończyć się w tym miesiącu, ale pewnie szczęka nie przestanie mi opadać na widok zdjęć jego domu na drzewie i okolic jeszcze przez długi czas.

Trochę zdjęć poniżej, a więcej znajdziecie na blogu Fostera i jego Instagramie.Tree house

I’ve been following Foster Huntington for the last couple of years and I think there’s nobody in the Internet world who I would admire as much as him. In my opinion, his life is as close to perfection as possible. In 2011 he quit his job in New York, bought a van and decided to live in it and travel. One of his main aims was to chase breaks around the country. Sometimes he changed his van for an airplane and traveled somewhere far. Foster is also an excellent photographer and lately published a book called “Home is Where you Park it”. It features pictures of vans and campers as well as stories of their drivers who often have a wanderer’s soul like himself.

Three years after living in a van Foster decided he wanted a permanent home-base. He’d always dreamed of having a tree house and considering how good he’s been at making his dreams come true, it couldn’t have been different with this one. With a help of professionals, his friends and family he started building a big tree house in Oregon woods. The locations isn’t too far from Portland as he wanted his friends to be able to visit him often. Although there’s no ocean nearby to go for a morning surf session, he built a skate park outside the house!
The project should be completed by the end of this month but no matter when it will happen, my jaw will keep dropping every time Foster posts a photo of his tree house and the surroundings.

Check out below pictures, also you can find more on Foster’s blog and his Instagram.

tree house

skate park

38790002

04850018 30500010

tree house

47310014

tree house

tree house  tree house Image source A Restless Transplant and Foster Huntington’s Instagram