O mnie

the adamant wanderer

 

Nazywam się Ula Fiedorowicz, mam 27 lat i pochodzę z Zielonej Góry, a moje życie od dawna podporządkowane jest podróżowaniu. Odwiedziłam blisko 60 państw, odkąd opuściłam rodzinne miasto mieszkałam w Warszawie, Londynie, San Francisco, Nowym Jorku, Puerto Escondido (MEX), Birmingham (UK), a obecnie znaleźć mnie można w Graz w Austrii.
Bardzo ważną częścią moich wyjazdów jest jedzenie i lokalna kuchnia, starannie wyszukuję miejsca w których jadam. Kiedy nie jestem w drodze, przykładam uwagę do tego, jakie produkty lądują na moim talerzu i z przyjemnością gotuję w domu.

Wyjątkowo dobrze radzę sobie z wyszukiwania tanich opcji transportu, m.in. biletów lotniczych, co nie raz owocowało przelotami za 1 grosz i niewiele droższymi (np. 180zł do NYC). Znajdowanie okazyjnych połączeń często determinuje kierunek moich podróży. Z natury jestem bardzo oszczędna, dobrze wychodzi mi podróżowanie z niskim budżetem i dzięki czemu udało mi się do tej pory tak często ruszać w świat.

W 2014 roku spełniłam swoje marzenia o nauczeniu się surfowania mieszkając w Meksyku i podróżując z deską po Ameryce Centralnej. Rozpoczynanie dnia od łapania fal i oglądanie zachodu słońca z oceanu to dla mnie jeden z najpiękniejszych możliwych scenariuszy, który ostatnio nieczęsto jest mi dane odtwarzać. Podczas tej samej podróży, w autobusie z Meksyku do Gwatemali poznałam chłopaka z Austrii, który natychmiast skradł moje serce i od tamtego dnia trzymamy się razem. Benjamin pojawia się na blogu przy okazji wspólnych podróży.
W 2015 ukończyłam studia na kierunku Food and Consumer Management na University College Birmingham, przeniosłam się do Austrii i po raz enty zaczęłam wszystko od nowa.

Nie lubię pisać, ale jakimś cudem prowadzę The Adamant Wanderer od 2008 roku.

Jeżeli chcesz się ze mną skontaktować, napisz używając poniższego formularza, korzystając z wiadomości na FB The Adamant Wanderer lub pisząc bezpośrednio na fiedorowiczula@gmail.com

 

 

Your Name (required)

Your Email (required)

Subject

Your Message