Menu
Rozrywka / Życie

Bookmarks vs Corner Folding.

Żeby nie było monotematycznie, zamiast zdjęć z Nowego Jorku, dzisiaj kilka pytań i odpowiedzi w związku z zabawą, do której jakiś czas temu wciągnęła mnie Basia.
Zachęcam do podzielenia się Waszymi opiniami odnośnie czytania, książek, albo magazynów, w których znajdujecie najwięcej wartościowych artykułów.

O jakiej porze dnia czytasz najchętniej?
Nie mam ulubionej pory, to raczej zależy od tego, kiedy mam akurat ochotę coś poczytać. Lubię czytać przy świetle dziennym, ale też przed snem, jak chyba większość ludzi.

Gdzie czytasz?
Najczęściej w podróży: w pociągach, autobusach i samolotach, ale już od czytania w samochodzie robi mi się niedobrze;). Czytanie skraca podróż i znacznie uprzyjemnia przemieszczanie się z jednego miejsca do drugiego. Kiedy jestem w domu, zazwyczaj czytam w łóżku.

Jaki rodzaj książek najchętniej czytasz?
Podróżnicze. Co prawda czytanie o przygodach innych nie zastępuje mi własnych wyjazdów, ale lubię, kiedy książki przybliżają mi kulturę, zwyczaje, zachowania ludzi innych krajów, odpowiadają na pytania, które wcześniej sobie zadawałam.

Jaką książkę ostatnio kupiłaś/dostałaś? 
Wolę wypożyczać książki niż je kupować, ale jeżeli nie mogę znaleźć tytułu na którym mi zależy w bibliotece, to zazwyczaj kupuję je w sieci. Wykorzystując ostatni pobyt w Polsce, zamówiłam “Tatami Kontra Krzesła: o Japończykach i Japonii” Rafała Tomańskiego oraz “Lalki w Ogniu” Pauliny Wilk.

Co czytasz obecnie?
“Tatami Kontra Krzesła” ze względu na zbliżający się wyjazd do Japonii. Niby każdy z nas wie coś o tej bardzo odmiennej od zachodniej kulturze Japończyków, ale z książki dowiaduję się wielu interesujących faktów, które w przystępny sposób tłumaczą przyczynę ich egzotycznego sposobu bycia.

Używasz zakładek czy zaginasz ośle rogi?
Zazwyczaj używam czegoś, co jest w zasięgu ręki, wizytówek, paragonów i innych papierków.

E-book czy audiobook? 
Nigdy nie korzystałam z audiobooka, od e-booka wolę prawdziwą książkę, ale może to dlatego, że nie lubię czytać na komputerze. Z tabletem mogłoby być inaczej. Nie próbowałam na dobrą sprawę czytać książek na iPhone, ale mam wrażenie, że przez wielkość urządzenia nie byłoby to zbyt wygodne.

Jaka jest Twoja ulubiona książka z dzieciństwa?
“Wakacje z duchami” Adama Bahdaja i seria książek o Przygodach Trzech Detektywów, Alfreda Hitchcocka. Później nie byłam zbyt oryginalna i tak jak reszta świata pokochałam Harry’ego Pottera. Jak widać dużo przygód, zagadek, tajemnic, trochę magii, a niekoniecznie tematyka podróżnicza;).

Od książek częściej zaczytuję się prasie, w Polsce najczęściej są to Wysokie Obcasy i Traveler, ale tak naprawdę czasami nawet w magazynach poświęconych polityce czy ekonomii znajduję równie wciągające artykuły. Lubię wiedzieć co się dzieję na świecie.
Wspominałam już o tym w czerwcu na Facebooku, ale czasopismo jest na tyle godne uwagi, że warto napisać o nim po raz kolejny. Mowa o kwartalniku podróżniczym- Kontynenty. Na jego łamach znajdziemy teksty znanych reporterów, eseistów, pisarzy, a fotografia podróżnicza jest na wysokim poziomie. Dla każdego, kto jest na poważnie zainteresowany podróżami, to obowiązkowa lektura.