Menu
Food

Cellophane noodles.

Dzisiaj rozpoczął się mój ostatni miesiąc w Kalifornii. Czas mija nieubłaganie, a mi pozostało już bardzo niewiele wolnego na poznanie miejsc, których do tej pory nie zdążyłam.
Plan pracy na sierpień mam chyba najgorszy ze wszystkich miesięcy. Mój host tata wraca po długim urlopie do pracy i stąd te dodatkowe godziny.
Cieszę się, że na sam koniec czeka mnie coś przyjemnego, bo za 2,5 tygodnia przylatuje odwiedzić mnie mama. Moim ostatnim dniem pracy będzie 28 sierpnia, a kilka kolejnych dni planuję poświęcić na pożegnanie się z San Francisco, zanim na dobre odlecę w stronę Atlantyku.
Co do bloga, to będzie to chyba miesiąc wspomnień. Tyle się wydarzyło w tym roku, że mam ochotę na jakieś małe podsumowania. Zobaczymy co z tego wyjdzie;).

Nie widziałam się z Eweliną trzy miesiące. Sporo się od tego czasu wydarzyło, więc miałyśmy o czym rozmawiać.
Ona również przedłuża swój pobyt w Stanach i na początku września przeprowadza się do Waszyngtonu.
Na pewno odwiedzimy się nawzajem na Wschodnim Wybrzeżu, bo tam kilkugodzinną odległość bez problemu można pokonać pociągiem czy autobusem, nie wydając fortuny na samolot;).
Dzisiaj spotkałyśmy około południa w Ferry Building, żeby zjeść wspólnie lunch.

Image and video hosting by TinyPic
Restauracja Slanted Door. Niebo się rozchmurzyło, więc postanowiłyśmy usiąść na zewnątrz.
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
Ewelina zamówiła caramelized catfish claypot with cilantro, ginger and thai chilies. Zębacz w glinianym naczyniu, z sosem z karmelizowaną cebulą, imbirem, tajskimi chili i kolendrą.
Ryba była dla mnie świetna, krótko gotowana i bardzo świeża. Podzieliłyśmy się daniami i karmelizowany sos fajnie pasował do mojego makaronu.
Image and video hosting by TinyPic
Ja przyszłam tu, żeby spróbować dania “z listy”: Cellophane noodles with fresh dungeness crab meat. Makaron celofanowy ze świeżym mięsem kraba. Nie wiem jak danie z krabem i kolendrą mogłoby mi nie smakować, dlatego to również okazało się być pyszne. Mam tylko jeden zarzut. Zdaję sobie sprawę, że mięso kraba jest drogie, ale to danie (18$) nie powinno kosztować więcej niż 10-15$.
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic