Menu

W piątek dotarł do mnie nowy obiektyw ‘fishe eye’ Rokinon 8mm f/3.5.
Było to dzień przed TOEFLem i tego wieczoru spałam u koleżanki, więc zabrałam obiektyw ze sobą żeby wypróbować go fotografując wnętrze mieszkania.
Bernadeta podobnie jak ja, przedłużyła swój rok jako au pair, przeprowadzając się z New Jersey do Nowego Jorku. Najciekawsze jest to, że wylądowała u rodziny, którą ja miałam na koncie pierwsza, kiedy szukałam host rodziny w Nowym Jorku. Bardzo się cieszę, że mimo tego, co radzili mi inni i strachu, że nie znajdę już rodziny w NYC, posłuchałam swojego instynktu i przeczucia, że nie będę szczęśliwa z tymi ludźmi. Nie zamieniłabym obecnej host rodziny na żadną inną.
To śmieszne uczucie, kiedy słucham opowieści Benii i jestem w jej mieszkaniu, mogę zobaczyć jak wyglądałoby moje życie, gdybym podjęła tylko jedną decyzję inaczej;).


Benia mieszka na Upper West Side, w dość starym budynku. Sama wolałabym mieszkać w takim, bo starsza zabudowa wydaje mi się być bardziej nowojorska, niż wszystko to, co nowe. Mój budynek jest nowy, a mieszkanie jak nasze, możnaby znaleźć w każdym innym kraju. Brakuje mi właśnie tej charakterystyczności i klimatu.

Jadalnia.

Salon.

Mieszkanie jest znacznie większe od mojego.

Pokój dzieci.

Pokój Beni.A to już West Village dwa dni później.

Wracałam ze spotkania au pair i zrobiłam po drodzę kilka zdjęć.

Co do konkursu “Blog Roku”, głosowanie trwa jeszcze do czwartku, do godziny 12.
Wczoraj znalazłam się w dziesiątce, ale dzisiaj znowu spadłam na 11 miejsce.
Ci, co chcieli wysłać smsa, pewnie już to zrobili, ale przypominam jak można zagłosować.
Nie można też głosować więcej niż raz.