Menu
Podróże

Guess where you are in the world.

W ramach akcji “nie musisz za każdym razem pisać posta przez 6h, jakby jego treść miała zmienić świat” wrzucam dzisiaj coś krótkiego. Odkryte tego popołudnia, pochłonęło mnie na ostatnie 30 minut. Chodzi o tę grę podróżniczą.
Na ekranie wyświetla się losowo wybrane miejsce z Google Maps, a twoim zdaniem jest wskazać na mapie świata gdzie się znajdujesz. Jeżeli trafi się miasto jest trochę łatwiej, gorzej jeżeli pojawia się pusta droga, płaski teren, a dookoła jeden rodzaj drzew. Wtedy sugerować można się co najwyżej stanem dróg, ziemią przy drodze albo rodzajem drzew, a potem wskazać jedno miejsce z całej powierzchni Ziemi;). Punkty przydziela się na podstawie odległości o którą się pomylisz.
Za pierwszym razem zdobyłam 9tys punktów, w ciągu kilkunastu prób udało mi się przekroczyć 13tys. Spróbujcie sami, wciąga.  –>>> klik

A co u mnie? Mam przed sobą ostatnie intensywne dwa tygodnie zajęć, później kilka dni wolnego, jeden egzamin i za trzy tygodnie będę już w domu. Nie mogę się doczekać.