Menu
Rozrywka / Życie

“It’s Okay to Be Different”

Książka dla dzieci, ale z tak mądrym i wyraźnym przesłaniem, że powinien ją przeczytać niejeden dorosły i wziąć sobie te słowa do serca. Może gdybyśmy w taki sposób od najmłodszych lat byli uczeni tolerancji, asertywności, miłości do samego siebie, to świat byłby odrobinę lepszy. Nie zwróciłabym na tę książkę aż takiej uwagi, gdyby nie moja mama podczas przeglądania zawartości regału w pokoju bliźniaków.


Pominęłam kilka stron, ale dodałam wszystkie te, które najbardziej mi się podobają.

A teraz z innego tematu, choć nie do końca, bo ludzie, o których mowa są wyjątkowi i z pewnością wyróżniają się z tłumu. Cenię ich za autentyczną pasję, sposób podróżowania, otwartość umysłu i podejście do życia. Nie brakuje im też poczucia humoru i kreatywności, co popchnęło ich do nakręcenia filmu, jakiego jeszcze nie było “Sezon na Lwy”.
Pomysłodawcą i reżyserem jest Pasikonik, ekspert w dziedzinie przebimbania sobie życia. Na chwilę obecną  zajmuje się wypiekaniem chleba, ale w ostatnich latach zobaczył niejeden zakątek Ziemi.
Ponadto w filmie występuje Szymon, który nie zakończył podróżowania po świecie powrotem do domu, tylko osiadł w stolicy Boliwii, La Paz.
Jest też Filip, podróżujący samotnie od trzech lat, co najlepiej pokazuje jego rewelacyjny najnowszy post.

Jakiś czas temu, na blogach wyjątkowych podróżujących pojawiła się też seria pytań “Wywiad w Drodze”. Polecam Wam przeczytać rozmowę z każdą z wymienionych osób: Filipem, Szymonem i Pasikonem.
Znajdziecie w tym wywiadzie całą masę życiowych mądrości, które mam nadzieję, że Was zainspirują.

A teraz coś dla mieszkańców Wrocławia i okolic.
Jutro, w sobotę o godz. 20, w Centrum Reanimacji Kultury odbędzie się pokaz filmu “Sezon na Lwy” oraz spotkanie z autorem, Pasikonem.
Gorąco Was zachęcam do wybrania się, najlepiej ze znajomymi. Wstęp wolny!
Szczegóły znajdziecie klikając na powyższy link.