Menu
Podróże

Movie locations in San Francisco.

Chyba nigdy nie wspominałam o planie zrobienia posta na ten temat, ale pod koniec mojego pobytu w San Francisco, odwiedziłam kilka miejsc, w których kręconych było parę filmów/ seriali.
Kiedy wczoraj oglądałam Mrs. Doubtfire, jedną z bardziej lubianych przeze mnie komedii, przypomniałam sobie, że nie dodałam tych zdjęć jeszcze na bloga i rozpoczęłam pisanie tego posta.


Na rogu Steiner i Broadway…

…znajdziecie dom, w którym kręcono właśnie Mrs. Doubtifre. Zazwyczaj w filmach podaje się fikcyjne adresy, ale w scenie, kiedy Mrs. Doubtifre dzwoni w sprawie pracy jako niania, Miranda (matka) podała prawdziwy adres domu!

Wejście.


Na rogu ulicy. Wyglądało na to, że ktoś tam mieszka.

Na tej samej ulicy, kilka domów dalej pod adresem Broadway 2311, stoi przepiękna XIX wieczna willa, w którym w drugiej połowie lat 90tych kręcono serial “Ich pięcioro”.  Chyba niewielu z Was będzie go pamiętać, ale ja byłam wielką fanką. W Polsce wyświetlany był na TVP2 (od pon. do pt o 16, haha pamiętam nawet godzinę) i było to chyba ponad 10 lat temu.
Serial opowiadał perypetie piątki rodzeństwa w różnym wieku, którzy w wyniku wypadku stracili obojga rodziców i musieli radzić sobie sami.
To tutaj swoje kariery rozpoczęli Matthew Fox, Jennifer Love Hewitt i Neve Campbell.
Pamiętam, że kiedy po raz pierwszy oglądałam “Lost”, to po zobaczeniu Matthew Foxa zareagowałam “O, Charlie!”, bo tak nazywała się jego postać w “Ich Pięcioro”. I tak już zresztą zostało do końca “Zagubionych”, Jack zawsze mylił mi się z Charliem;).
Co jest jeszcze zabawniejsze, w czasach kiedy zawzięcie oglądałam ten serial, a później bawiłam się z koleżankami i dobierałyśmy sobie wymyślonych chłopaków, moim był właśnie Matthew Fox;). Minęło ponad 10 lat, a mój gust się za bardzo nie zmienił haha!


Może jak zobaczycie trailer, to przypomnicie sobie ten serial. Zwróćcie uwagę, na samym początku Charlie wbiega po schodach domu.

Dom wygldał na opuszczony i bardzo mnie korciło, żeby zajrzeć przez okno, więc namówiłam koleżankę, na wejście na górę. Minęło tyle czasu od obejrzenia ostatniego odcinka, a ja nadal byłam podekscytowana, że stałam przed drzwiami, których kiedyś nawet nie zamarzyłoby mi się zobaczyć;).

Zajrzałam przez okno i wewnątrz rzeczywiście było pusto. Później jakiś facet wyłonił się z komórki pod schodami drzwi i w skrócie powiedział, że to teren prywatny i mamy sobie iść.

W internecie przeczytałam, że pod koniec 2009 dom został wystawiony na sprzedaż za 7.2mln $!
Pod tekstem znalazłam zdjęcia wnętrza, najwyraźniej zrobione wcześniej, a kiedy ja zrobiłam swoje  8 miesięcy później, to dom nadal stał pusty.
Już z zewnątrz budynek wydaje się bardzo duży (pomijając to, że prowadzą do niego długie schody, co zwiększa wrażenie), ale przeczytałam też, że wewnątrz znajduje się siedem sypialni. Oto więcej zdjęć.

Spójrzcie na zdjęcie, które zrobiłam zaglądając przez okno, widać na nim, tą szklaną część, którą tu widzicie na prawo od kuchni.


To salon, który zobaczyłam patrząc przez okno.Pokój z takim widokiem na zatokę i Golden Gate…Marzenie!Poddasze. Jak wrócicie do pierwszego zdjęcia domu z zewnątrz i spojrzycie na najwyższą partię okien, to będziecie już wiedzieć, co się za nimi kryło.

Dom z jednym z lepszych widoków w San Francisco.
Pictures source- luxist.com

A jakie piękne są tam zachody słońca…echhh…

Więcej filmowych lokalizacji z SF już niedługo. Żeby wyprzedzić pytanie, to napiszę, że coś podobnego zrobię też w NY, ale jeszcze nie wiem kiedy, więc nie wyczekujcie takiego posta;).