Menu
Austria / Podróże

Najlepsze hotele SPA w Alpach austriackich – region Salzburga

Jeżeli doceniacie hotele ze świetną ofertą SPA, to w Austrii zdecydowanie znajdziecie coś dla siebie. Część hoteli w górach specjalizuje się w ofercie wellness, a niektóre wręcz mają tak rozbudowane zaplecze, że niekoniecznie chce się robić cokolwiek innego niż po prostu cały dzień odpoczywać z przerwami na sesje w saunach i pływanie w basenie.

Zebrałam poniżej listę najlepszych hoteli SPA w regionie Salzburga, które oferują prawdziwie odprężającą oazę w sercu Alp. W każdym z tych hoteli zrelaksujecie się w otoczeniu górskich szczytów. Niektóre znajdują się tak blisko stoków, że na nartach można podjechać praktycznie pod samo wejście. Inne położone są bardziej na uboczu. Kilka z nich z kolei łączy to, że znajdują się w okolicach dużego i znanego ośrodka narciarskiego – Saalbach, do którego należy kilka okolicznych miejscowości.
Wszystkie przedstawione hotele to 4 i 5 gwiazdkowe obiekty, ceny zaczynają się od 200€ za osobę za noc. Nie jest to więc mało, przy tygodniowym pobycie potrafi zebrać się naprawdę słona suma. Nie zapomnijcie w każdym razie, że większość z tych hoteli oferuje pakiety na dzienny pobyt w strefie wellness, tzw. DAY SPA. Nocując więc gdzie indziej, można z wyprzedzeniem zarezerwować sobie termin i robiąc przerwę od jazdy na nartach, spędzić fantastyczny dzień relaksując się w strefie SPA. Może to być również super pomysłem na prezent, jeżeli pomyślicie o rezerwacji odpowiednio wcześnie.

Przygotujcie się na podróż pełną relaksu i odkrywania najlepszych hoteli spa w kilku malowniczych zakątkach Austrii!

Najlepsze hotele SPA w Alpach austriackich – region Salzburga

Naturhotel Forsthofgut

Przepiękny hotel w Leogang ze stylowymi pokojami w alpejskim klimacie oraz dużą i fantastyczną strefą wellness. Tyle jest w niej do odkrycia, że przy krótkiej wizycie można nabawić się na początek fomo (fear of missing out). Sauny z pięknym widokiem, wiele stref do relaksu, baseny wewnątrz jak i gorące źródła na zewnątrz. Hotel znajduje się tuż przy ośrodku narciarskim, a wygrzewając się w jednym basenów typu infinity można spoglądać bezpośrednio na stok.
Jest tutaj część przeznaczona dla rodzin z dziećmi i część tylko dla dorosłych, a więc każdy odnajdzie coś dla siebie.

DAS EDELWEISS Salzburg

Ten pięciogwiazdkowy hotel znajduje się w ośrodku narciarskim Grossarl, będąc częściowo usytuowanym na zboczu, przy samej trasie narciarskiej. W ostatnich latach przeszedł obszerny remont, modernizując strefę wellness zgodnie z najwyższymi standardami. Na kilku poziomach znajdują się różneo rodzaju sauny i baseny. To dobry hotel dla rodzin z dziećmi – znajduje się tu duża strefa zabaw, basen z atrakcjami i inne udogodnienie. Jednocześnie bez problemu można zrelaksować się w ciszy w częściach przeznaczonych tylko dla dorosłych.
Cena za nocleg zaczyna się od 290 euro za pokój.

WIESERGUT Hotel

Kolejny, przepiękny adres w Hinterglemm, zlokalizowany na uboczu, z dala od zgiełku zimowej miejscowości.
Wiesergut z 25 pokojami jest raczej hotelem butikowym i reklamuje się hasłem ”casual luxury”, co dobrze pasuje to określenie do jego klimatu. Elegancka kolacja w swetrze, jest tu całkowicie w normie.
Hotel trzym się zasady slow food, z dużą ilością ekologicznych produktów, w sezonie letnim głównie z ich własnej uprawy. Strefa spa nie jest największa, ale jak najbardziej wystarczająca, jeżeli akurat wellness nie jest waszym głównym priorytetem.

https://www.wiesergut.com/files/bilder/pressebilder/wiesergut-aussenansicht-sommer.jpg

https://www.wiesergut.com/files/bilder/pressebilder/wiesergut-gartensuite-bett.jpg

fot. Wiesergut Hotel / Najlepsze hotele SPA w Alpach

Hotel Krallerhof

5 gwiazdkowy Hotel Krallerhof wyróżnia się przede wszystkim zaprojektowaną przez uznanego architekta (H. Teherani) piękną strefą wellness. Wyjątkowe doświadczenie stanowi też 50-metrowy basen infinity imponująco wkomponowany w staw kąpielowy (który z kolei działa w sezonie letnim).
Wystrój pokojów skręca momentami w eklektyczny i nie powali każdego na kolana, ale architektura strefy wellness już owszem.

https://www.krallerhof.com/fileadmin/user_upload/Mediathek/EP04378-0371_klein.jpg

https://www.krallerhof.com/fileadmin/user_upload/Mediathek/AT_Saunen_Meeerblick_04_klein.jpg

fot. Hotel Krallerhof / Najlepsze hotele SPA w Alpach

Hotel Nesslerhof

Jeden z najlepszych adresów SPA w dolinie Grossarl. Hotelowa strefa wellness w 2023 została znacznie rozbudowana. Na gości czeka osiem pomieszczeń do wypoczynku, pięć saun, trzy baseny (jeden kryty i dwa odkryte), 800 m² naturalnego stawu kąpielowego i 3.000 m² ogrodu spa. Część miejsc jest wyłącznie dla dorosłych, ale również rodziny z dziećmi znajdą atrakcje dla siebie. Hotel zlokalizowany jest tuż przy stoku.

PURADIES Naturresort

Hotel Puradies wraz z chatami, pokojami i apartamentami obejmuje duży obszar i oferuje nowoczesny alpejski styl z dobrym designem i udogodnieniami. Dwupoziomowy kompleks wellness z widokiem 360°, czterema saunami i kilkoma basenami. Znajduje się w cichej, bardzo przyjemnej lokalizacji z niezakłóconym widokiem na górę Birnhorn. Na miejscu czekają atrakcje dla rodzin z dziećmi (czy pokój zabaw) jak i strefy wellness przeznaczone tylko dla dorosłych.

fot. Puradies Naturresort