O mnie

the adamant wanderer

 

Nazywam się Ula Fiedorowicz, mam 30 lat i pochodzę z Zielonej Góry, a moje życie od 10 lat kręci się wokół podróżowania. Odwiedziłam 65 państw i odkąd opuściłam rodzinne miasto mieszkałam w Londynie, San Francisco, Nowym Jorku oraz kilku innych miastach rozrzuconych po różnych krajach.

Niezmiennie od lat szczególnie ważną częścią moich wyjazdów jest jedzenie i lokalna kuchnia, starannie wyszukuję miejsca w których zamierzam zjeść, a potem z przyjemnością dzielę się adresami na blogu pod postacią subiektywnych przewodników. Kiedy nie jestem w drodze, przykładam bardzo dużą wagę do tego, jakie produkty lądują na moim talerzu i z przyjemnością gotuję w domu, przede wszystkim wegetariańsko. Niektóre efekty publikuję na blogu w formie przepisów kulinarnych.

Częste podróże na przestrzeni kilkunastu lat, to w moim przypadku efekt oszczędnego, minimalistycznego życia na rzecz priorytetów w postaci podróży  oraz opanowanie do perfekcji podróżowania z niewielkim budżetem.

1/3 swojego życia spędziłam trenując wyczynowo pływanie, ale w ostatnich latach moim ulubionym sportem wodnym stał się surfing. Chociaż pierwszy raz stanęłam na desce w 2008, dopiero sześć lat później spełniłam swoje marzenie o konkretnej nauce  zatrzymując się na dłużej w Meksyku i podróżując z deską po Ameryce Centralnej. Rozpoczynanie dnia od łapania fal i oglądanie zachodu słońca z oceanu, to według mnie wraz z jedzeniem najlepsze możliwe czynności.
Podczas tej samej podróży, w autobusie z Meksyku do Gwatemali poznałam chłopaka z Austrii, który niemal od razu skradł moje serce i od tamtego dnia trzymamy się z Benjaminem razem.

W 2015 ukończyłam studia na kierunku Food and Consumer Management na University College Birmingham i przeniosłam się do austriackiego Grazu.
W 2017 wyruszyliśmy z Benjaminem w kolejną dłuższą podróż, tym razem po Ameryce Południowej, w trakcie której przejechaliśmy większość kontynentu na motorze, docierając z południa Patagonii (Punta Arenas, Chile) aż do Machu Picchu w Peru i przejeżdżając w ten sposób ponad 11 000km.

Obecnie mieszkam w Salzburgu i pracuję w kuchni wegańsko-wegetariańskiej restauracji.
The Adamant Wanderer prowadzę nieprzerwanie od 2008 roku.

 

Jeżeli chcesz się ze mną skontaktować, napisz korzystając z wiadomości na Facebooku The Adamant Wanderer lub pisząc bezpośrednio na

fiedorowiczula@gmail.com