O mnie

the adamant wanderer

 

Nazywam się Ula Fiedorowicz, mam 29 lat i pochodzę z Zielonej Góry, a moje życie od prawie 10 lat kręci się wokół podróżowania. Odwiedziłam ponad 60 państw, odkąd opuściłam rodzinne miasto mieszkałam m.in. w Londynie, San Francisco, Nowym Jorku oraz kilku innych miastach.

Niezmiennie od lat szczególnie ważną częścią moich wyjazdów jest jedzenie i lokalna kuchnia, starannie wyszukuję miejsca w których jadam, a potem z przyjemnością dzielę się adresami na blogu pod postacią subiektywnych przewodników. Kiedy nie jestem w drodze, przykładam bardzo dużą wagę do tego, jakie produkty lądują na moim talerzu i z przyjemnością gotuję w domu, głównie wegetariańsko. Niektóre efekty publikuję na blogu w formie przepisów kulinarnych.

Częste podróże na przestrzeni kilkunastu lat, to w moim przypadku efekt ustawienia podróży na liście priorytetów do realizacji oraz opanowania do perfekcji podróżowania z niskim budżetem.

Chociaż pierwszy raz stanęłam na desce surfingowej w 2008, dopiero sześć lat później spełniłam swoje marzenie o konkretnej nauce surfingu zatrzymując się na dłużej w Meksyku i podróżując z deską po Ameryce Centralnej. Rozpoczynanie dnia od łapania fal i oglądanie zachodu słońca z oceanu to dla mnie jeden z najpiękniejszych możliwych scenariuszy.
Podczas tej samej podróży, w autobusie z Meksyku do Gwatemali poznałam chłopaka z Austrii, który niemal natychmiast skradł moje serce i od tamtego dnia trzymamy się z Benjaminem razem.

W 2015 ukończyłam studia na kierunku Food and Consumer Management na University College Birmingham i przeniosłam się do austriackiego Grazu, towarzyszyć mojemu chłopakowi w końcówce jego nauki.

W 2017 wyruszyliśmy z Benjaminem w kolejną dłuższą podróż, tym razem po Ameryce Południowej, w trakcie której m.in. przejechaliśmy większość kontynentu na motorze, docierając z południa Patagonii (Punta Arenas, Chile) aż do Machu Picchu w Peru i przejeżdzając w ten sposób 11 000km.

The Adamant Wanderer prowadzę nieprzerwanie od 2008 roku.

Jeżeli chcesz się ze mną skontaktować, napisz używając poniższego formularza, korzystając z wiadomości na FaceB The Adamant Wanderer lub pisząc bezpośrednio na fiedorowiczula@gmail.com

 

 

Your Name (required)

Your Email (required)

Subject

Your Message