Menu
Austria / Outdoor / Podróże

Saalbach – na narty i deskę w największym ośrodku zimowym Salzburga

Saalbach – na narty i deskę

Nie trzeba się długo zastanawiać, żeby wskazać jedną z największych zalet Austrii zimą – Alpy.
Tym razem porządne opady śniegu w Austrii przypadły na początek roku. W samą porę, żeby wykorzystać jedyną okazję do jazdy na desce przed naszą podróżą. Na święta dostaliśmy też w prezencie dwudniowy pobyt w hotelu w górach i od początku założyliśmy, że połączymy wyjazd ze snowboardem.
Po zapoznaniu się w zeszłym roku z trasami Ischgl i Hainzenberg w Tyrolu oraz Obertauern w Salzburgu, tym razem padło na największy region Salzburga. Saalbach Hinterglemm – Leogang & Fieberbrunn jest też przy okazji jednym z największych na świecie.

Zastanawiasz się gdzie pojechać na narty?

Niech 270km tras ośrodka o różnych trudnościach będzie podpowiedzią. Po zmianach w ostatnim czasie i połączeniu z regionem Fieberbrunn, Saalbach oferuje teraz ilość tras, których z pewnością nie przejedziecie w ciągu jednego dnia. Przewaga czerwonych i niebieskich szlaków sprawia, że jest to bardzo dobre miejsce do rozwijania swoich umiejętności. Wiele tras jest przy tym bardzo szerokich, nietrudno znaleźć też prawie puste, przez co szaleć można do woli bez obawy o stłuczkę. Po raz pierwszy spotkałam się też z tak dobrze przygotowanymi stokami do jazdy. Śniegu wtedy nie brakowało, co zapewne ułatwiło sprawę. Temperatura była tylko lekko na plusie, ale nawet w późno popołudniowych godzinach bez problemu znajdowaliśmy trasy w doskonałym stanie, gdzie nie było mowy o muldach.
Te dwa dni staraliśmy się wykorzystać maksymalnie. Szkoda tylko, że był to dla nas początek i koniec sezonu jednocześnie, ale na pewno jeszcze tu wrócimy! A jeżeli macie ochotę lepiej rozeznać się w ofercie regionu, albo interesują Was terminy lokalnych wydarzeń i festiwali, na Austria.info znajdziecie potrzebne informacje.

Salbach – na narty i deskę w największym ośrodku zimowym Salzburga

IMG_0887Widok na Saalbach-Hinterglemm.

saalbach na narty salzburg

Saalbach – na narty

IMG_0893W pierwszy dzień jeździliśmy z Benjaminem we dwójkę, w drugi dołączył do nas kolega Benjamina, który pochodzi z Leogang, a studiuje w Graz. Idealnie złożyło się, że tego dnia był akurat w domu i miał dzień wolny, z przyjemnością więc do nas dołączył. Jak można się spodziewać po kimś, kto wychował się kawałek od wyciągu, Leo jest świetnym snowboardzistą. Pokazał nam ulubione stoki, nie musieliśmy się zastanawiać gdzie i jak dotrzeć, był naszym przewodnikiem. Jeździliśmy też trochę poza trasami, ale minęły dwa tygodnie od opadów śniegu i o puchu nie było już mowy.

IMG_0907

IMG_0911IMG_0935Wyjazd był też dla mnie okazją do przetestowania nowego snowboardu. Pierwszy raz w życiu zaopatrzyłam się w nową deskę, po ponad 10 latach taniej, używanej i jeżdżeniu na wypożyczonym sprzęcie. Kilka miesięcy temu zdobyłam ją na wielkiej wyprzedaży sprzętu i ubrań zimowych, przez mały odprysk cena była dodatkowo obniżona i zamiast oryginalnie 450, po przecenie i małych negocjacjach zdobyłam ją za 170€.

IMG_0900Leo w powietrzu.

saalbach hinterglemm na narty

Zimowe szaleństwo: Saalbach – na narty

IMG_0926 IMG_0945

IMG_0949

Saalbach – na narty

IMG_0953

IMG_0954Tego dnia przejechaliśmy prawie 50km, zrobiliśmy pętlę okrążając cały region i na koniec zasłużyliśmy sobie na piwo w Hendl Fischerei, knajpie, która na stoku funkcjonuje zaledwie od ponad roku.

IMG_0962

Saalbach na narty w SalzburguSzklany dach na pierwszym piętrzę posiada możliwość całkowitego rozsunięcia.IMG_0971 Zjazdy po zamknięciu wyciągów są najlepsze. Puste stoki, cisza i kolory zachodzącego słońca.saalbach – na narty w salzburgu

Szukasz więcej informacji na temat Austrii? Zajrzyj do poniższych postów:
Karyntia na narty – powody dla których warto wybrać się zimą do Nassfeld
Alternatywny przewodnik po Salzburgu
Kawiarnie w Wiedniu – niepowtarzalne miejsca na kawę
Życie w Austrii – za co lubię ten kraj?
Gdzie zjeść w Wiedniu? Przewodnik kulinarny