Menu
Podróże

Odkrywanie Wenecji w pojedynkę – fotorelacja

Może nie jest to poprawna postawa, ale w miejscach jak Wenecja jestem raczej lekkim historyczno-kulturowym ignorantem. Od kościołów, bazylik, muzeów i innych podobnych staram trzymać się z dala. Gdybym nie to, Wenecja pewnie osłabiłaby mnie po całości w godzinę. Nie mam wątpliwości, że jest tam mnóstwo do podziwiania, ale brak wolnej przestrzeni i utykanie w wolno idącym tłumie zabiłoby mój entuzjam bardzo szybko. W ciszy i spokoju mogę podziwiać muzea, w tłumie tylko w szczególnych przypadkach.
Samo chodzenie po Wenecji i mylenie dróg nawet z GPSem jest wystarczająco fajne. Miałam też na celowniku odwiedzenie kilku lokali więć dzień częściowo planowałam pod to, co zjem, gdzie i kiedy. A kiedy nie miałam poważniejszego celu, skręcałam w dowolną uliczkę i kończyłam czasem w niesamowitych zakątkach, do których drugi już bym pewnie nie trafiła.
Czasami obserwując starszych mieszkańców, nasuwało mi się na myśl pytanie, czy wśród dzisiejszych Wenecjan żyje osoba, która nigdy nie opuściła tej wyspy? Nie zdziwiłabym się gdyby tak było…

 

IMG_9553doub

jewish ghetto veniceŻydowskie getto w Wenecji jest najstarszym w Europie, powstało w średniowieczu i zamieszkiwało je wtedy ok 5 tys Żydów. Do dzisiaj jest to lokalne centrum kultury żydowskiej.

IMG_4120aa

pizzaBędąc w okolicy zahaczyłam Arte Della Pizza, gdzie serwują doskonałą i tanią pizzę. Miałam okazję spróbować tylko kilku al taglio (w kawałkach) i marinara znalazła się najwyżej na liście.

Wenecja

IMG_4044doub

Wenecja

IMG_4039doubCicchetti to wenecka wersja tapas. Małe przekąski w przeróżnych formach na potęgę popijane są Aperol Spritz. Ten popularny ostatnio w wielu europejskich krajach koktail wywodzi się właśnie z Wenecji.

Wenecja

IMG_3996doubTarg Rialto. Miejsce zakupów Wenecjan jak i turystyczna atrakcja.

Wenecja

Wenecja

Wenecja

Wenecja

IMG_9515aaTo, co jest fajne w Wenecji, że można łatwo się odciąć. Przy okazji kupowania jedzenia na wynos, szukałam w pobliżu ślepych uliczek prowadzących do kanału. Siadałam na brzegu i jadłam w spokoju, a od czasu do czasu przepływały gondole.

IMG_4130aa

IMG_4136doub