Menu
Podróże

Stratford upon Avon.

Tydzień temu w niedzielę zaliczyłam kolejną jednodniową wycieczkę po moim nowym kraju zamieszkania. Padło na Stratford upon Avon, urokliwe miasteczko, w którym urodził się William Szekspir.
Nie odbiegając od tematu, w miniony piątek poszłam do kina na premierę filmu “Anonymous”. Szekspira przedstawiono w nim jako zwykłego głupka, nie mającego nic wspólnego ze sztukami które napisał. Całkiem interesująca fabuła, ale zdaję sobie sprawę, że mało było w nim historycznych faktów. Pozostańmy więc przy wersji, że Szekspir był naprawdę wielki, a zdjęcia w tym i kolejnym poście pokażą kilka miejsc, z którymi był związany.

Do Stratford pojechałam z Eweliną i Marysią. Podróż to godzina jazdy pociągiem od Birmingham.


W centrum miasteczka znajduje się kilka przepięknych średniowiecznych budynków.Dom w którym mieszkała córka Szekspira, Anna, wraz z mężem, który podobno był lekarzem. Wewnątrz znajduje się teraz muzeum z narzędziami medycznymi z tamtych czasów.


Holy Trinity Church.


Kościół wciąż posiada akt chrztu i zgonu Szekspira, a także jest miejscem jego pochówku. Obok leży również żona i najstarsza córka Szekspira.

Cdn.