Menu
Podróże / Poradniki

Jak szukać tanich lotów w USA? Przydatne wskazówki

Tanie loty USA

Poruszam dzisiaj na blogu temat tanich lotów po Stanach. Od czasu do czasu pojawiają się w sieci doskonałe promocje lotów z Europy do Stanów (najczęściej NYC) z biletami za ok. tysiąc złotych w dwie strony, czasami więcej, a zdarza się, że nawet i mniej. Dla wielu pierwsza wizyta w USA zaczyna się i kończy właśnie na Nowym Jorku. Chociaż wielu marzy się Kalifornia, to jest to kolejne 6h lotu ze wschodniego wybrzeża i często podwójny koszt biletu.

Tanie linie lotnicze w Stanach nie istnieją pod taką samą postacią jak w Europie. Ryanair czy Wizzair tak nas rozpieściły, że loty za kilkadziesiąt złotych już mało na kim robią wrażenie. W Stanach tak taniej linii nigdy nie było. Jednym z powodów są zapewne odległości, bo niewiele jest dużych miast, które leżą w odległości dwugodzinnego lotu od siebie, jak to jest w przypadku wielu europejskich.

Jedną z najlepszych na jakie trafiłam odnoszącą się do tanich lotów po Stanach jest AirfareWatchdog. Szczególnie wygodnie obserwuje się ich na Twitterze, gdzie kilkanaście razy dziennie wrzucają informacje o tanich połączeniach. Nie tylko krajowych, zagranicznych również. Teoretycznie strona istnieje też w Europie, ale nie działa dobrze, więc polecam jej amerykańską wersję. Codziennie publikowane jest tam zestawienie 50 najtańszych połączeń w Ameryce Północnej, a ceny jak widzicie poniżej zaczynają się od naprawdę niskich.

Tanie loty USA – przydatne strony
tanie loty usa jak szukać

Tanie loty USA – jak szukać

Fly4free.com – oferty tanich lotów z USA i Kanady

Jeżeli kiedykolwiek zainteresowaliście się tematem tanich biletów lotniczych, na pewno natknęliście na portal Fly4free.pl lub ich profil na Facebooku, gdzie każdego dnia publikowane są nowe oferty połączeń lotniczych w świetnych cenach. Od pewnego czasu Fly4free prowadzi również stronę po angielsku, promując oferty tanich lotów z krajów europejskich oraz USA i Kanady. Znajadziecie tam wiele dobrych promocji na loty między amerykańskimi miastami, do okolicznych krajów jak Meksyk, państwa Ameryki Centralnej, Karaiby, ale też na inne kontynenty.

Porównanie cen

Jeżeli zawodzą inne metody, dobrze jest też porównać ceny biletów za pomocą wyszukiwarek typu Skyscanner. Trzeba brać pod uwagę, że nie wszystkie linie udostępniają informacje poza swoją stroną. Dlatego jeżeli nie satysfakcjonuje was to, co znajdujecie w wyszukiwarce, warto czasem sprawdzić po kolei strony przewoźników. Do tego może przydać się poniższa lista, chociaż chcę zaznaczyć, że czasem linie lotnicze nie przedstawiające się jako “tanie”, mogą mieć tańsze bilety od tych niskobudżetowych.

Tanie loty USA: Lista głównych tanich linii lotniczych w Stanach i Kanadzie:

Southwest – największe amerykańskie tanie linie, najwięcej połączeń oferują w zachodniej części kraju

JetBlue – we wszystkich samolotach oferują telewizję saltelitarną, mają też szersze siedzenia niż u większości linii

Virgin America – moje ulubione linie z listy, zapewniają wysoki poziom rozrywki z dużą bazą filmów, kanałów TV i muzyki. U nich również przeważają połączenia w zachodniej części Stanów

Frontier – mają bazę w Denver, a szczególnie dobre ceny oferują na połączeniach między East Coast a Midwest

Spirit Airlines – dużo połączeń między Florydą a Ameryką Centralną. Niby reklamują wyjątkowo niskie ceny, ale do promocyjnych 20$ doliczają często ze 130$ wszystkich opłat

WestJet – loty między Kanadą i USA, a także na niektóre karaibskie wyspy

Volaris – połączenia między Meksykiem a zachodnim wybrzeżem

Porter – połączenia między Kanadą a USA, ale z niekoniecznie niskimi cenami

Allegiant Air – połączenia głównie między mniejszymi amerykańskimi miastami

Tańsze sposoby na przedostanie się ze wschodniego wybrzeża USA na zachodnie

Szukając połączeń między wschodnim wybrzeżem a najpopularniejszymi miastami Kalifornii, dobrze jest wziąć pod uwagę mniej znane lotniska, które są tańsze od SFO czy LAX. Opcją przy locie do San Francisco będzie lotnisko w Oakland, a także San Jose. Między lotniskiem SJC, a stacją kolejową kursuje darmowy autobus, a bilet na pociąg do San Francisco kosztuje poniżej 10$ i na dobrą sprawę jest niewiele droższy od transportu publicznego kursującego między SFO, a miastem.
Chociaż w okolicach Los Angeles są jeszcze dwa międzynarodowe lotniska, nie obsługują zbyt wielu lotów. Jeżeli dla kogoś na pierwszym miejscu stoi cena, a dalej czas i komfort, to ewentulanie może wybrać też lot do San Jose, a do LA dojechać Megabusem (6h30min). Ceny zaczynają się od kilku dolarów, jeżeli bilet zostanie zarezerwowany z wyprzedzeniem czasowym.
Ponadto warto też pamiętać, że ceny biletów lotniczych zależą od okresu podróży i pory roku, bo latem są najczęściej wyższe niż zimą.

 

W zaplanowaniu podróży po Stanach przydadzą ci się również poniższe posty na blogu:
Zachodnie wybrzeże USA road trip – co warto wiedzieć?
Kalifornia – co zobaczyć w okolicy San Francisco i Los Angeles?
Subiektywny przewodnik po San Francisco
Subiektywny przewodnik po Nowym Jorku