Menu
Podróże

Traveling around Europe by bike.

Nocowała u mnie wczoraj para couchsurferów z Portugalii. Niesamowici ludzie, dlatego muszę napisać o nich trochę więcej.

Raphael i Tanya od kilku lat odkładali pieniądze, żeby trzy lata swojego życia poświęcić tylko podróżowaniu. Żeby było ciekawiej na środek transportu wybrali rower. Nie jeździli do tej pory za bardzo na rowerach, więc pierwsze tygodnie wyprawy nie były łatwe. Portugalię opuścili 15 kwietnia i od tamtego czasu są w trasie. Mają już za sobą Hiszpanię, Francję, Belgię, Holandię, Niemcy. Z Polski ruszają na południe, aż dotrą do Grecji, mniej więcej we wrześniu. Ich droga powrotna będzie wiodła przez Bałkany, potem Włochy itd. na zachód, aż wrócą do domu w grudniu.
Raphael i Tanya prowadzą też swojego bloga. Poza tym piszą też relacje do lokalnej portugalskiej gazety i magazynu on-line. Póki co, za darmo, ale mają nadzieję, że uda im się znaleźć sponsorów na drugą wyprawę, która rozpocznie się zimą. Po ok. dwóch miesiącach w Portugalii chcą ruszyć na południe i przejechać na rowerach północną Afrykę, Bliski Wschód, a później polecieć do Azji i tam odwiedzić kilka krajów. Oboje mają nadzieję, że za kilka lat ukaże się książka opisująca ich podróże i przygody…

Ciesze się, że moimi pierwszymi couchsurferami byli podróżnicy z prawdziwego zdarzenia.
Odważni, wierzący w swoje marzenia, gotowi poświęcić dla pasji wszystko…
Skądś to znam.


Dziennie przejeżdzają na rowerach 40-70km, zależy od trudności trasy:).

Razem z rodzicami, Tanyą i Raphaelem siedzieliśmy przy stole do nocy;).

Mama zrobiła barszcz, a ja z tatą pierogi, czyli pierwsze zetknięcie gości z polską kuchnią. Wybraliśmy te dania, bo oboje są wegetarianami. Wszystko im smakowało;).

Raphael tęskni bardzo za swoimi psami, więc bawili się dużo z moimi;).

Dzisiejsze śniadanie.

Czas ruszać w drogę. Dzisiejszą noc spędzają w Lubinie, kolejne dwie we Wrocławiu.

Do zobaczenia…może gdzieś daleeeeko…


I had couchsurfers from Portugal over last night. They’ve been traveling around Europe by bike since April! I love people with passion…