Menu
Austria / Outdoor / Podróże

Wąwóz i wodospady Bärenschützklamm

Kolejny wolny dzień i kolejna okazja do poznania lepiej okolic Graz. Znowu obraliśmy kierunek północ, 40km od miasta i na dobrą sprawę bardzo blisko Frohnleiten, skąd opublikowałam zdjęcia w poprzednim poście. Bärenschützklamm to raczej mało znany poza regionem wąwóz, ale jednocześnie jedna z największych atrakcji tej części Styrii. W weekendy można spodziewać się tutaj większej liczby zwiedzających, przede wszystkim okolicznych mieszkańców.
W 1978 Bärenschützklamm trafił na listę pomników przyrody, choć mosty i drabinki umożliwiające zwiedzanie zamontowane zostały tutaj ponad sto lat temu. Teren wąwązu oficjalnie otwarty jest od początku maja do końca października, a wejście kosztuje 3.50/os. Odwiedzenie tego miejsca poza sezonem jest również możliwe, ale rzecz jasna najlepiej poza okresem, kiedy drabinki są oblodzone. Przejście całej trasy zajmuje kilka godzin i chociaż trafiają się wymagające lepszej kondyncji odcinki, to mimo wszystko poradzi sobie tutaj prawie każdy. Po wyjściu z wąwozu odpocząć można w schronisku, a następnie wrócić łatwiejszą trasą lub kontynuować wejście na szczyt pobliskiej góry, choć wtedy trzeba się liczyć z całodzienną wycieczką.
Post jest elementem współpracy z marką Corona Extra, z którą będę wspólnie działać do końca roku. Na blogu pojawi się w związku z tym kilka postów, będę mieć też dla Was wakacyjny konkurs. Cieszę się z tej współpracy, bo nie ukrywam, że sentyment do Corony pozostał mi z czasów Kalifornii i Meksyku. Kilka lat temu marka wypuściła też wyjątkowo klimatyczne video promocyjne, które głęboko zapadło mi wtedy w pamięć. Oglądałam je marząc o czymś podobnym, a potem udało mi się tę rzeczywistość odtworzyć. Może będzie niedługo okazja, żeby wrócić na blogu do wspomnień z Meksyku, ale dzisiaj zapraszam Was na zdjęcia z Austrii, która momentami też potrafi wyglądać jak Ameryka Środkowa.

 

IMG_7253a-2IMG_7255aa-3

bärenschützklamm

IMG_7280a-2bb

IMG_7303a-2ab

IMG_7259aa-2ab

IMG_7261a-2

IMG_7268a-2

IMG_7274a

IMG_7320a-2

IMG_7363a-2

styria barenschützklamm

IMG_7262a-2

IMG_7395a-2a