Menu
Eko / Food

Wegańskie praliny truskawkowo- kokosowe – przepis

Praliny truskawkowo- kokosowe z poniższego przepisu są jak lody. Zresztą jeżeli macie w domu odpowiednie foremki, spokojnie moglibyscie uformować je w lody na patyku w polewie czekoladowej. Muszę też dodac, ze masło kokosowe zmiksowane z truskawkami jest na tyle dobre, że możecie zechcieć zakonczyć przygotowania po pierwszym etapie…

W trakcie robienia pralin byl moment, kiedy myslałam, że zupelnie nie wyjda. Masa chłodzila sie znacznie dlużej niz przewidywalam, choc kiedy tylko przelożylam ją do zamrażarki o niższej temperaturze, konsystencja szybko zrobila sie odpowiednio twarda, żeby dało sie uformować z niej praliny. Miejcie to na uwadze, jeżeli macie w planach skonsumowanie ich jeszcze tego samego dnia.

 

Składniki: (na ok 15 trufli)

Nadzienie pralinek:

  • 1 szklanka masła kokosowego
  • 1 szklanka oczyszczonych truskawek
  • 2 lyżki syropu klonowego

Polewa czekoladowa:

  • 1/4 szklanki kakao
  • 1/4 szklanki oleju kokosowego
  • 2-3 lyżki syropu klonowego

w wersji niewegańskiej:

  • 150g roztopionej gorzkiej/ mlecznej czekolady

Przygotowanie:

W blenderze zmiksowac masło kokosowe z truskawkami, przelozyć do pojemnika i odstawić do zamrażarki na kilka godzin, żeby masa zmroziła się. Jezeli będzie zbyt miękka, uformowanie pralin będzie znacznie trudniejsze.

Roztopic czekoladę lub jezeli przygotowujecie przepis w wersji wegańskiej, wymieszać dokładnie składniki na polewę czekoladową tak, aby nie było grudek.

Po czasie, za pomocą łyżeczki lub gałki do lodów uformowac z masy kokosowo-truskawkowej kulki i zanurzyc w polewie. Masa bedzie roztapiać sie, dlatego wykonanie idealnie wygladających pralin będzie trudne, ale nie jest to najważniejsze.
Najlepiej przechowywać je w zamrażarce.

Przepis na podstawie My Whole Food Life