Menu
Eko / Życie

Kosmetyki Phenome – moje wrażenia

Kosmetyki Phenome

Nie jest tajemnicą, że zamiast nadzwyczajnego szamponu, wolę kupić bilet lotniczy, stąd temat kosmetyków się na moim blogu  pojawia się rzadko. Popieram natomiast bardzo ideę produktów, które tworzone są z myślą nie tylko upiększenia urody, ale niosą też odpowiedzialność w temacie dbania o środowisko, a takie jest właśnie Phenome.

Czym przekonało mnie do siebie Phenome?

Nie znałam ich kosmetyków, dopóki firma nie zgłosiła się do mnie z propozycją współpracy. Zrobiłam mały research i kilka haseł przemówiło do mnie od razu:

  • Polska firma – jak coś jest dobre i przy okazji polskie, to podwójnie nadaje się do promowania
  • Naturalne i organiczne kosmetyki
  • Nie zawierają chemikaliów często obecnych w przeciętnych kosmetykach
  • Produkty na żadnym etapie nie są testowane na zwierzętach
  • Opakowania wyprodukowane są z materiałów recyklingu i nadają się do powtórnego przetworzenia
Kosmetyki Phenome – gama produktów

Przy wyborze kosmetyków najbardziej skupiłam się na produktach do włosów, bo od dawna chciałam potraktować je czymś wyjątkowym zamiast standardowego zestawu w postaci dość przypadkowego szamponu i odżywki, oto co wybrałam:

kosmetyki phenome moja opinia

Maskę wciera się w wilgotne włosy przed ich umyciem, pozostawia na kilkanaście minut, a potem spłukuje. W przypadku takich zabiegów mam wrażenie, że muszą zostawić po sobie jakiś pozytywny ślad. Obawiałam się, że maska przyspieszy przetłuszczanie się włosów, ale tak się nie stało.

Wyjątkowo lekki kosmetyk, w sam raz do szybko przetłuszczających się włosów jak moje, w żaden sposób ich nie obciąża.
kosmetyki phenome opinie

Szampon ma bardzo świeży, miętowy zapach, całkiem dobrze się pieni.

Odżywka dopieszczała końcówki włosów, dzięki czemu rozczesywanie było trochę łatwiejsze niż zwykle.

Ciężko ocenić, stosowanie którego produktu przyniosło największe efekty, bo używałam ich w podobnym czasie, ale zauważyłam przede wszystkim różnicę w stanie końcówek. Zazwyczaj mniej więcej po dwóch miesiącach od wizytu u fryzjera moje włosy nadają się do podcięcia, bo łamią się i plączą. Tym razem wytrzymały dwa razy dłużej, wydają się być mocniejsze i łatwiejsze w rozczesywaniu.

Kilka produktów do twarzy i ciała jakie miałam okazję przetestować:

Moc tego peelingu to przede wszystkim intensywny słodko-pomarańczowy zapach. Dobrze peelinguje i pozostawia skórę delikatnie natłuszczoną, przez co miałam wrażenie, że nie muszę jej po kąpieli dodatkowo nawilżać balsamem.

Moja tłusta cera toleruje tylko lekkie kremy, a ten ma właśnie idealną konstynencję, chociaż powiedziałabym, że lepiej nawilża niż matuje. A może po prostu moja skóra nie mieści się w skali tłustości i nic jej nie matuje, to bardzo prawdopodobne.

Krem do rąk należy do najczęściej używanych przeze mnie kosmetyków. Nie zauważyłam, żeby przetestowany balsam do rąk odznaczał się wyjątkowymi właściwościami, ale nie miałam zarzutów co do tego jak nawilżał.

Wydajny, o lekkiej konsystencji. Ma bardzo ładny, naturalny zapach i długotrwale nawilża.

Kosmetyki Phenome: „Jak najwięcej korzyści dla skóry – jak najmniej wpływu na środowisko” 

Cenię firmy, które faktycznie wykazują troskę o środowisko, w ten sposób Phenome od razu zyskało w moich oczach. Naturalny skład też nie jest wcale chwytem reklamowym. Kosmetyki zawierają minimum 98% czystych składników naturalnego pochodzenia i czytając etykiety produktów faktycznie nie nie znajduje się na nich niczego, co mogłoby budzić wątpliwości.

Dla wielu, minusem marki może być cena, ale warto pamiętać, że Phenome zalicza się do produktów luksusowych. Wydaje mi się zresztą, że wiele mamy w Polsce firm kosmetycznych z przywoitymi produktami w przeciętnej cenie, a nie było do tej pory sieci sklepów, która łączyłaby w sobie świetną jakość, naturalny skład i przy okazji ograniczałaby negatywny wpływ na środowisko.

Opakowania również należą do mocnych stron Phenome. Poręczne, w naturalnych kolorach i skromnej formie. Zachęcają do tego, żeby wręczyć je komuś w ramach prezentu. Bez problemu poleciłabym je znajomym z zagranicy, którzy zastanawialiby się co dobrego wywieźć z Polski. Mogliby zresztą zrobić zakupy w sklepie internetowym Phenome, bo strona internetowa działa także w wersji angielskiej, a wysyłka jest dostępna także na terenie krajów Unii Europejskiej.

Kosmetyki Phenome – gdzie kupić?

Marka zajmuje się przede wszystkim sprzedażą internetową, ale produkty Phenome kupicie również stacjonarnie w sklepie Organic Concept Store w Galerii Mokotów w Warszawie.