Menu

Subiektywne przewodniki

Lubię być otoczona naturą i spokojem, ale tak samo dobrze czuję się w dużych miastach. A kiedy je zwiedzam, staram się wyciągać z nich to, co najlepsze. Zazwyczaj nie są to miejsca, które “trzeba zobaczyć” według przewodników, a moje subiektywne atrakcje, dzięki którym najlepiej wczuwam się w klimat miasta.
Często podkreślam, że jedzenie jest ważnym elementem moich podróży, dlatego odwiedzając jakieś miejsca, staram się poznać je od strony kulinarnej. W dużych miastach zadanie jest ułatwione i jest w czym wybierać, dlatego w moich subiektywnych przewodnikach znajdziesz dużo kulinarnych adresów. Ponadto adresy ciekawych sklepów, galerii, muzeów, miejsca w których lubiłam spędzać czas, jeżeli miałam okazję tam mieszkać. Dostaję wiele pozytywnych komentarzy od czytelników, którzy skorzystali z moich przewodników, mam nadzieję, że i Ty się nie zawiedziesz.

Do tej pory na blogu opublikowałam 11 przewodników z miast na trzech kontyntynentach:

Przewodnik po Berlinie – od dzieciństwa regularnie bywam w Berlinie, a w ostatnich latach ze szczególną przyjemnością obserwowałam jak dużo zaczyna się dziać w tym mieście. Mnie najbardziej ekscytuje wciąż rozwijająca się gastronomiczna scena miasta i stąd w przewodników wiele adresów restauracji.

Przewodnik po Nowym Jork – jest mi szczególnie bliski ponieważ przez rok mieszkałam w sercu tego miasta. Każdą wolną chwilę wykorzystywałam na spacery i poznawanie jego zakamarków. Zgromadziłam przez ten czas sporo szczególnie lubianych przeze mnie miejsc i dzielę się z nimi w moim przewodniku.

Przewodnik po Porto i Lizbonie – zbiór adresów po podróży do Porto i Lizbony.

Przewodnik po Rzymie – z każdą wizytą w Rzymie wracam do swoich ulubionych kulinarnych miejsc, ale i staram się odkrywać nowe. Dotychczasowe zamieściłam w przewodniku.

Przewodnik po Manchesterze – kilka sugestii odnośnie tego jak spędzić wizytę w Manchesterze.

Przewodnik po San Francisco – to kolejny obszerny przewodnik wynikający z mieszkania w Kalifornii i mojej miłości do San Francisco. Zawiera ponad sto różnych adresów, podpowiada ciekawe miejsca, alternatywne atrakcje i wiele innych.

Przewodnik po Tokio – informacje praktyczne na temat stolicy Japonii oraz przydatne adresy wraz z mapką

Przewodnik po Wenecji – przewodnik po Wenecji zbiera kilka wartych uwagi adresów kulinarny. Podpowie gdzie zjeść, żeby uniknąć turystycznych pułapek, o które w tym mieście nietrudno.

Przewodnik po Wiedniu – Odkąd zamieszkałam w Austrii, dość często jestem gościem w Wiedniu. Z każdą wizytą staram się odwiedzać nowe miejsca i dodawać je do przewodnika.

Przewodnik po Krakowie – Ten przewodnik powstał w wyniku współpracy z miastem Kraków, gdzie starałam się odkrywać miejsca serwujące dania w jakiś sposób nawiązujący do kulinarnych tradycji Krakowa. Przy każdym proponuję też alternatywne, nakierowując na inne dobre restauracje.

Przewodnik po Graz – Spędziłam w Grazu 1.5 roku, a na koniec stworzyłam przewodnik z ulubionymi kulinarnymi adresami oraz miejscami w których lubiłam spędzać czas.